LV:


“Auziņš • Čudars • Arutyunyan” ir laikmetīgās džeza mūzikas trio no Rīgas.

Visi trīs būdami pieredzējuši un starptautiski atzīti mūziķi džeza jomā, trio tiecas veidot skaņu pasauli, kas stāv pāri žanriem, par pamatu izmantojot enerģiju, emocijas un iztēli rosinošas idejas un konceptus.

Lai gan kolektīvā brīvā improvizācija ir svarīgs trio daiļrades elements, puišu interese klasiskās mūzikas kompozīcijā sniedz grupas improvizācijām labi konstruētus rāmjus spontanitātei un rotaļīgai saspēlei. Lai gan liela uzmanība tiek pievērsta skaņas radīšanai izmantojot nekonvencionālās tehnikas, jeb extended techniques, un elektronikas, visi trīs, būdami latvieši, nāk no bagātas kormūzikas tradīcijas, tādējādi grupas daiļrade vienmēr saglabā melodiskumu un ir cieši saistīta ar cilvēka balsi.

2018. gadā grupa izdeva savu pirmo albumu “Baltic”, kurš ieguvis mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons 2019” kā labākais džeza mūzikas albums.

To iespējams dzirdēt šeit: https://auzinscudarsarutyunyan.bandcamp.com/


Grupas dalībnieki:


Kārlis Auziņš - saksofons


Matīss Čudars - ģitāra


Ivars Arutjunjans - bungasRecenzijas:


 1. Iespējams, ka šis ir viens no stilīgākajiem veltījumiem Latvijai un vispār arī Baltijai simtgadē. […] Ne ko pielikt, ne atņemt. Šādi izklausās 2018. gada džezs tajā nozarē strauji augošajā reģionā, ko sauc par Baltiju.” (K. Zaviļeiskis, Delfi.lv)

  https://www.delfi.lv/kultura/news/music/latviesu-dzezs-2018-auzina-cudara-arutjunjana-albuma-baltic-apskats.d?id=50541707

 2. Albums ir lielisks laikmetīgā džeza paraugs, kurā Čudara grūti klasificējamā postroka/džeza ģitārspēle sakožas ar Auziņa niansēto saksofona spēli (kaut kas no Marka Tērnera, "Art Ensemble Of Chicago"), un to visu uz priekšu dzen prasmīga Arutjunjana bungu spēle.” (Jānis Žilde, Tvnet.lv)

  https://www.tvnet.lv/6480272/tvnet-gada-albums-7-auzins-cudars-arutyunyan

 3. Radoša brīvība balansā ar gala produkta kvalitāti.” (Maruta Rubeze)

 4. Man šis koncerts izvērtās par sajūtu pieredzi, kā dažādi mūzikas agregātstāvokļi var kļūt par teju vieliski un fiziski šūnās sajūtamu procesu. […] Visi trīs, kā savā starpā saslēgti lādiņa nesēji, ar vienotu un centrētu muzikālo vektoru, bet reizē, kurā katram no viņiem ir absolūti sava un individuāla šī strāvas padeve.” (Lauma Malnace)

  Latvijas Radio 3 radījumā
  Post Factum par koncertu Spīķeru koncertzālē
  https://klasika.lsm.lv/lv/raksts/post-factum/aizvaditas-nedelas-zimigakie-kulturnotikumi-profesionalu-verteju.a115149/
ENG:


“Auziņš • Čudars • Arutyunyan” is an experimental jazz trio based in Riga, Latvia.


All of them being studied and accomplished musicians in the jazz idiom, the trio strives to create a genre-less sound-world, meditating on raw energy, emotions or evocative thought-scapes. Although collective free improvisation is a crucial element of the trio’s music, their interest in contemporary classical composition results in thoroughly constructed musical frames for spontaneous creation and interplay within them. They come from a rich Latvian choral music tradition, thus, while exploring sound by extended techniques of their instruments and using electronics, their music always remains melodic and related to the human voice.

In 2018 the trio released their debut album “Baltic” which was awarded with Annual Latvian Music Recording Award “Zelta Mikrofons 2019” as the best jazz album of the year.

The album is available here: https://auzinscudarsarutyunyan.bandcamp.com/


Band members:

Kārlis Auziņš - saxophone

Matīss Čudars - guitar

Ivars Arutyunyan - drums

photo by Eva Iova

Baltic (2018)

The MAZE (2020; EP)

RELEASES